снимка: Министерство на транспорта

Торовете в морето водeли до по-висока смъртност на риби и пернати

Замърсяването на Черно море от различни видове торове, спомага за бурен процес на еутрофикация във водния басейн. Разграждането на мъртвата органична материя понижава съдържанието на кислород в морската среда, което от своя страна може да доведе до висока смъртност на живите организми. Това се посоча в позиция на на Българското дружество за защита на птиците.

Ще бъде ограничена голяма част от хранителния ресурс за защитените видове птици, които обитават района. Най-засегнати от този процес ще бъдат някои видове като корморани, потапници, гмурци и чайки. 

От БДЗП изразяват дълбоко загриженост от бавното действие на държавните институции и липсата на капацитет в опитите да се реши проблемът със заседналия кораб край Камен бряг. За тях е проява на безотговорност и пълна липса на професионализъм осъзнато да се изсипват изкуствени торове в морето в опит да се разтовари корабът.

Предвид на големия екологичен риск от организацията настояват за бързо и професионално решаване на проблема със заседналия кораб, без допълнително замърсяване на морето.

Прочетете също

Студентка от Морско училище помага на ученици да кандидатстват в гимназия

В съвременния свят, където конкуренцията в образованието става все по-ожесточена, помощта и насоките за правилния …

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com